fbpx

Budowa scenografii jest procesem dość złożonym. Niezależnie od tego, czy powstać ma aranżacja  eventowa, teatralna czy telewizyjna, jej tworzenie wiąże się z kilkoma etapami. Przede wszystkim musimy wiedzieć dla kogo organizowane jest wydarzenie; kto będzie adresatem przekazu artystycznego, bo do takiej kategorii należy zaliczyć oprawę plastyczną, świetlną i dźwiękową, jaką jest scenografia tematyczna. W zależności od tego, czy odbiorcą będzie grupa przedszkolnych dzieci,  uczestnicy rodzinnego jubileuszu, czy kadra zarządzająca renomowanej firmy; czy będzie to towarzyskie spotkanie, miejska inscenizacja, czy też sportowe święto scenografia powstająca dla danej grupy odbiorców musi spełniać ich oczekiwania i zaspokajać gusta, by goście dobrze czuli się podczas imprezy i wynieśli z niej jak najbardziej pozytywne doznania, także artystyczne.

Mając już zarys koncepcji nadchodzącego wydarzenia i docelową grupę odbiorców możemy rozpocząć proces planowania i budowania scenografii. Na każdym etapie projektowania aranżacji ściśle współpracujemy z naszymi Klientami, biorąc pod uwagę wskazówki, indywidualne pomysły i najbardziej nawet ekstrawaganckie oczekiwania. Ważne dla nas jest nie tylko, by efekt końcowy robił wrażenie na odbiorcach, ale również, aby w procesie powstawania dekoracji mógł uczestniczyć Klient i przy okazji czerpał przyjemność ze współtworzenia nowej scenicznej kreacji.

Ponieważ istotny jest dla nas końcowy efekt estetyczny, przez lata naszej działalności wypracowaliśmy metody, którymi da się uzyskać oprawę wydarzenia w najlepszej odsłonie. Wykorzystujemy w tym celu światło i dźwięk, budujemy scenografię z różnorodnych materiałów imitujących pożądane przedmioty i wywołujących właściwe skojarzenia u odbiorcy. Wiemy jak wyczarować nastrój; co zrobić by goście imprezy poczuli smak orientu, grozę halloweenową czy starożytny powiew wiatru z Egiptu. Posiłkujemy się elementami dekoracji skonstruowanymi w trójwymiarze, ruchomymi fragmentami aranżacji, nadajemy całości dynamikę, jeśli tylko jest taka potrzeba lub jeśli tego dotyczą oczekiwania Klienta. Wszystko po to, by oprawa imprezy, niezależnie czy jest nią jubileusz, konferencja, koncert, spektakl, czy zabawa tematyczna, spełniła Twoje oczekiwania.